Річкові раки стали харчовим продуктом із давних давен. Наші предки річкових раків вживали в їжу не тільки для того, щоб урізноманітнити і задовольнити свої смакові потреби, але й тому, що користь
Зрозуміло, що погодні умови, котрі склалися у нас в Україні не дозволяють цілий рік вирощувати австралійських раків у відкритих водоймах. Цикл вирощування цих раків у відкритих водоймах може складати десь 4-5 місяців. Весь інший час раків треба десь утримувати. Існує кілька варіантів по вирощуванні даних раків в наших кліматичних. Давайте разом опишемо кілька схем.
Для кожної із схем плануємо отримувати маленьких рачат на спеціальних фермах в осінньо-зимовий час. Після розведення переселяємо рачат у водойми із теплою водою, де вони підростають до 5-10 грам. До випуску у відкриті водойми (100-200 м.кв., глибина — 1-1,2) маленькі раки вже значно виростають, що дозволяє їм за 4-5 місяців досягнути промислового розміру в 35-50 грам. Частину раків реалізуємо, а решту відправляємо на зимовку у закриті водойми (басейни в теплицях) із мінімально потрібною температурою, достатньою для виживання раків до наступного сезону. Дальше випускаємо однорічних раків у відкриті водойми та отримуємо великих раків вагою до 100 грам (маррони будуть більшими).